קורס ערבית

קורס ערבית לומדים מהטובים ביותר

אם גם לכם נמאס לא להיות במצב בו אינכם מסוגלים לתקשר עם השכנים שלנו בשפה פשוטה, זו ההזדמנות שלכם להצטרף לקורס ערבית שבסיומו תוכלו להבין ולדבר ערבית. בעזרת שיטות לימוד ייחודיות וחווייתיות, בנינו מגוון רחב של קורסים ללימוד ערבית שמתאימים לכל אחד ואחת. בין אם יש לך ניסיון בערבית ובין אם מעולם לא הבנת מילה בשפה זו, עכשיו יש לך הזדמנות להתחיל ללמוד קורס ערבית, שישנה את המצב.

מה מיוחד בקורס הערבית של המדרשה לערבית וביטחון?

בשנים האחרונות ישנה עלייה במספר המקומות שמציעים קורסים בערבית. גם אצלנו אנחנו מציעים לימודי ערבית מדוברת, אך לנו במדרשה לערבית וביטחון יש קבלות מוכחות על השיטה הייחודית שלנו ללמוד ערבית. במשך שנים עמלנו על פיתוח ושדרוג קורס הערבית שלנו, כדי שנוכל להביא את התלמידים שלנו לרמת הידיעה הטובה והאיכותית ביותר הקיימת בישראל.

בראש המדרשה לערבית עומד רונן דוד שעמל ועבד על כתיבת הספר המפורט ביותר ללימוד ערבית מדוברת. ספרו “לדבר בגובה העיניים”, שלימים הפך לבסיס תכנית הלימודים של קורס הערבית שלנו, מחולק לשלושה כרכים שמקיפים את לימודי הערבית המדוברת מכל כיוון. הגישה הייחודית שמציע רונן דוד דוגלת בלימודים מתוך חוויה תוך הקניית כללים, משפטים שימושיים, פתגמים ואוצר מילים, שמהווים את הדרך היעילה ביותר להטמיע את הנלמד בקורס הערבית.

למי מתאים ללמוד קורס ערבית?

בעבר האמונה הרווחת הייתה שרק אנשי מערכות הביטחון זקוקים לידיעה השפה הערבית. אבל בפועל אנחנו רואים היום כי ממש לא כך מצב העניינים. החברה היהודית והחברה הערבית חיות בצמוד זו לזו וכדי להביא את מצב העניינים לסטטוס קוו שנוכל לחיות בו, הדרך הטובה ביותר היא להבין זה את זה. קורס ערבית הוא הפתח בעבור ישראלים רבים להבין את שכניהם ומתוך ההבנה הזו תיווצר מציאות טובה יותר לכולנו.

כדי להתאים את קורס הערבית שלנו לקהל היעד, תוכלו למצוא אצלנו מגוון של קורסים, שמתאימים לכל הרמות ולכל האנשים. בין אם זה קורס ערבית למתחילים או קורס ערבית מדוברת, שמתאימים באמת לכל אחד ואחת, או בין אם זה קורס ערבית מבצעית או קורס הערבית למודיעין, אשר מותאמים כל אחד באופן אקסקלוסיבי לצרכי המערכות להם נועד. אנחנו מאמינים שכל אחד ואחת יכולים וצריכים לדעת ערבית ולכן אנחנו מציעים את מגוון הקורסים שלנו.

בעקבות התהדקות היחסים בין ישראל למדינות ערביות, בעיקר לאחר חתימת הסכמי אברהם, אפשר לראות כי אנשי עסקים רבים מבקשים ללמוד ערבית מדוברת כדי שיוכלו לפתוח את עסקיהם לשווקים החדשים. כדי לענות על הצורך הקיים הזה, הקמנו קורס ייחודי ובלעדי שמותאם במיוחד לאנשי עסקים.

פאודה 4 - קורס ערבית בחסות המדרשה לערבית וביטחון - עם לוסי איוב
פאודה 4 - קורס ערבית בחסות המדרשה לערבית וביטחון - צילומים מהסט

גאים לשתף ש"המדרשה לערבית וביטחון" נבחרה ללוות וללמד ערבית את שחקני הסדרה "פאודה" עונה 4 [צילומים מהסט]

כל הסיבות לקחת קורס בערבית

  • לתקשר עם העולם – למעלה מ – 466 מיליון בני האדם ברחבי העולם מדברים ערבית ולמעשה באזורנו אנחנו המדינה היחידה שלא מדברים בה ערבית. אז נכון שבכל מקום בעולם מדברים ניב אחר של ערבית, אבל בקורס הערבית המדוברת שלנו תלמדו לזהות ניבים ודיאלקטים שונים כך, שאת הבסיס יהיה לכם בוודאות.
  • לעשות עסקים – אנשי העסקים מהעולם הערבי מנסים בשנים האחרונות לפרוץ החוצה ולהגדיל את יכולות ההשקעות שלהם. כדי שתוכלו לעשות עסקים בצורה איכותית עם מי שנחשבים לאנשי העסקים העשירים בעולם, שווה שתוכלו לדבר את שפתם לפחות.
  • תקשורת בונה שלום – חלק מהפחד והעוינות שיש בין הערבים ליהודים נובע בראש ובראשונה ממחסום השפה. ברגע ששני אנשים לא יכולים לדבר זה עם זה, הם נוטים להיות חשדניים יותר אחד כלפי השני. ידיעת השפה הערבית תעזור לשבור את המחסום הזה ויכולה לעזות בבניית תקשורת טובה יותר בין שני העמים.
  • להתחבר למקום – גם אם נרצה וגם אם לא, השפה הערבית היא חלק מהתרבות וההיסטוריה המקומית. ככל שיותר אנשים ילמדו בקורסים לערבית, כך יותר אנשים יכירו את ההיסטוריה של ארץ ישראל ונוכל לייצר חיבור עמוק יותר למדינתנו ולהיסטוריה אותה חולקים יהודים ולערבים.
  • כי זו שפה בעלת מעמד ייחודי בארץ –העברית היא השפה הרשמית בארץ, אך העובדה ש – 18% מהאזרחים דוברים ערבית כשפת אם מעניקה לשפה הערבית מעמד של שפה ייחודית השנייה בחשיבותה לעברית.
  • כי לדוברי עברית יש יתרון – השפות הערבית והעברית הן שפות הקרובות מאוד זו מזו מבחינת השורשים שלהן ולכן אלו שמדברים עברית באופן שוטף קל להם יותר ללמוד ערבית. מה עוד שלאורך השנים נכנסו אל השפה העברית המון ביטויים ומילים מהשפה הערבית, מה שאומר שדובר עברית מגיע עם אוצר מילים לא מבוטל להתחיל איתו.
קורס ערבית - רונן דוד מלמד במהלך קורס

המדרשה לערבית וביטחון – המקום הכי נכון ללמוד קורס בערבית

תוכנית הלימודים שלנו הוכתרה כאחת המובילות בישראל ומכל רחבי העולם מגיעים אנשים כדי להתרשם וללמוד מאבני היסוד עליהם ביססנו את הקורסים שלנו בערבית. בעזרת שימוש נרחב בסלנג, ביטויים, הקלטות קול, סרטים ושירים אנחנו מקלילים את חווית הלימודים ובאותה נשימה הופכים אותה לחלק בלתי נפרד משגרת היום. הדרכים האלו הינן ייחודיות ומבוססות על מחקרים שמהן עולה כי לימוד חווייתי מסייע לחומר הנלמד להיקלט בצורה איכותית יותר וזו התשתית עליה מבוססים כל הקורסים שלנו.

לאורך השנים לימדנו מאות ואלפי תלמידות ותלמידים שלאחר מכן מצאו את עצמם משתמשים בערבית לצרכים רבים ומגוונים. הבוגרות והבוגרים שלנו מחזיקים כיום בתפקידים במערך הביטחוני והמודיעיני, בחברות ועסקים חבקי עולם לצד בוגרים, אשר חשקה נפשם בידיעת שפה נוספת. כל אחת ואחד מהתלמידים שלנו מקבל יחס מסור ואוהב ובסופו של יום התלמידות והתלמידים שלנו מבינים ומדברים ערבית וזהו אולי המפתח למדידת הצלחה באמת.

פאודה 4 - לומדים ערבית עם המדרשה לערבית וביטחון
שחקני פאודה 4 עוברים קורס ערבית בחסות המדרשה לערבית וביטחון - צילומים מהסט
מורה ותלמיד בקורס ערבית מדוברת
המידע מעניין אותך?
לפרטים נוספים מלאו את הטופס:

שאלות ותשובות על קורס ערבית

קורס ערבית - מחזור נובמבר 2022 - המדרשה לערבית וביטחון

הלימודים מתקיימים בתעתיק מדויק לעברית עם ניקוד. בסוף הקורס המתקדמים מתקיימת סדנת קריאה וכתיבה, שלאחריה יודעים לקרוא ולכתוב.

לאחר הקורס הראשון ישנו קורס מתקדמים שבסופו מגיעים לרמה גבוהה של דיבור והבנה.

כיתת הלימוד מונה כ 15 תלמידים.

קורס ערבית - כיתת לימוד - המדרשה לערבית וביטחון
בוגרים מספרים עלינו

סגל מרצים ומורים יוצא מן הכלל, כבוגר המדרשה אני יכול לספר על המדרשה כמסגרת יחודית שנותנת ‏הרבה כלים לעולם הביטחון ולימוד ערבית ברמה המקצועית ביותר. למדתי השכלתי, רכשתי ידע רב ‏ושפה שניה הפותחת לי הרבה דלתות בחיים! כאיש ביטחון בהווה, ממליץ לכל אחד! בכל גיל! מכל מקום ‏בארץ! לכו על זה! חוויה לכל החיים‎!

הקורס המקצועי ביותר שעברתי, מרצים מהשורה הראשונה, מעניינים, תוכן מקצועי יקר ערך שלא ניתן ‏למצוא באף מקום אחר. בסופו של הקורס הופכים שם למשפחה וזה לא נגמר שם.... עד היום כל חברי ‏הקורס נמצאים בקשר רציף כולל מפגשים עם סגל המדרשה‎.‎

המקום המקצועי ביותר ללימודי ערבית

הזדמנות מצוינת לכל מי שמחפש להיכנס לתוך מערכת הבטחון ורוצה להבין קצת יותר לעומק על ‏העולמות האלה‎. רונן והצוות היקר שלו מצליחים בחודשים ספורים ללמד את השפה הערבית המדוברת- דיבור, קריאה ‏וכתיבה‎. הלימודים הם אינטנסיביים ודורשים לא מעט, אבל בסיומם תוכלו לחלוטין להיות גאים בעצמכם כי ‏רכשתם שפה מאוד חשובה במזרח התיכון ובמדינה שלנו בפרט‎. ממליץ בחום‎!‎

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך..

דילוג לתוכן