אודותינו

מי אנחנו?

המדרשה לערבית וביטחון הוקמה כדי לתת מענה לצורך הלאומי בהכשרת דוברי ערבית איכותיים אשר יוכלו להשתלב בעשייה איכותית במדינת ישראל.
אנו במדרשה לערבית וביטחון מבינים, שלימוד השפה הערבית והכרת התרבות הערבית, מהווים אבן יסוד משמעותית בארצנו.
העברית והערבית חולקות ביניהן קווי דמיון רבים, דבר המקל על דוברי עברית הבאים ללמוד את השפה הערבית. ידיעת השפה והתרבות הערבית מסייעת רבות להעמקת האינטראקציה עם דוברי הערבית, להכרת תרבותם ומשמש גשר ליצירת קשרי שכנות טובה וקשרים עסקיים ותרבותיים בין יהודים לערבים בארץ ובעולם.

הנחות יסוד

  • ידיעת השפה הערבית היא בעלת חשיבות לאומית, תרבותית וכלכלית למדינה ולכלל אזרחיה.
  • ידיעת הערבית תחזק ותעצים את הקשר לארץ, למדינה ולאזרחיה. אנו יודעים, לאחר ניסיון עתיר שנים, כי ידיעת והבנת השפה והתרבות הערבית מסירה מחסומים קיימים ופותרת בעיות רבות, ומאפשר לנו להיות אנשים טובים יותר ושלמים יותר בארצנו.
  • לימוד הערבית כשפה נוספת יגביר וישפר את רמת העברית כשפת אם, יתרה מכך, היכרות מעמיקה עם השפה הערבית תגלה רבדים נוספים של השפה העברית ותאפשר לנו היכרות מזווית שונה עם שפת אמנו ותרבותנו.

ייעוד

לימוד ערבית מדוברת והענקת כלים לניהול שיח רהוט ושוטף עם דוברי השפה הערבית בארץ ובחו”ל.

הכרת התרבות והמורשת הערבית, לעומקה.

הקניית כלים לידיעת והבנת דוברי השפה הערבית אזרחי מדינת ישראל ואזרחי המדינות הסובבים אותנו (מגוון הניבים והשוני בין המדינות).

חזון

טיפוח והכשרת בחורות ובחורים, אשר יִלמדו ויֵדעו את השפה והתרבות הערבית, ידע אשר יקנה להם, כל אחד בתחומו, את היכולת להכיר, להבין, לדעת ולתקשר עם דוברי ערבית בשפתם.

ניהול

המדרשה לערבית וביטחון מנוהלת ע”י רונן דוד, יוצא שירות הביטחון הכללי, דובר ערבית ברמת שפת אם ובעל ניסיון של מעל 25 שנים בתחום השפה והתרבות הערבית. רונן בעל ניסיון הדרכתי רב בלימוד השפה הערבית, הקים אולפן לערבית ופיקד עליו ומשמש מרצה ויועץ בגופים ביטחוניים שונים.

צוות ההדרכה

צוות המרצות והמרצים במדרשה לערבית וביטחון מורכב מיוצאי משרד ראש הממשלה ומערכת הביטחון, אשר כל אחת ואחד מהם הינו מומחה בתחומו, כולם ביחד פועלים להכשיר את חניכי המדרשה לרמה הגבוהה ביותר

עובדים איתנו

דילוג לתוכן