ללמוד ערבית

ללמוד ערבית במדרשה לערבית וביטחון

בואו נדבר רגע על לימודי ערבית ועל היתרונות, שכל אחת ואחד יכולים לקבל מללמוד ערבית. השפה הערבית היא אחת השפות המדוברות בעולם, למעשה היא השפה החמישית הכי מדוברת ברחבי העולם אחרי מנדרינית, אנגלית, ספרדית והינדית. ואף על פי שכעשרים אחוזים מהאוכלוסייה בישראל דוברים ערבית כשפת אם, מרבית היהודים בישראל לא מבינים כלל את השפה הערבית. רק דמיינו כמה דלתות יכולות להיפתח עבורכם בעזרת לימוד השפה הערבית. האפשרויות הן באמת בלתי נגמרות.

ללמוד לדבר ערבית בקלות

תכנית הלימודים שלנו במדרשה לערבית וביטחון נבנתה בצורה כזו, שהיא מאפשרת לכל מי שרוצה ללמוד ערבית, גם אם אין לו כל ידע קודם, לעשות זאת בצורה איכותית ומהנה בפרק זמן של 15 מפגשים. תכנית הלימודים הייחודית שלנו מושתת על ספר הלימוד המהפכני, “לדבר בגובה העיניים” שנכתב על ידי מנכ”ל המדרשה לערבית וביטחון – מר רונן דוד, בעזרת השימוש בתעתיק עברי מדויק אנחנו מצליחים לגבור על מחסומי השפה ולאפשר לתלמידינו להתחבר בקלות לשפה החדשה אותה הם לומדים.

על מנת להבטיח כי בוגרי הקורסים שלנו אכן יהיו מסוגלים לתקשר בעזרת השפה הערבית, אנחנו שמים דגש רב על יסודות השפה הערבית. במהלך הקורס וכחלק מהדרך ללמוד ערבית נתעכב על הגייה נכונה ועל הבנה של חוקי העיצור והתחביר של השפה הערבית. בעזרת חומרי עזר אינטראקטיביים אנחנו הופכים את לימוד הקריאה בערבית לשגור בחיי התלמיד וכפועל יוצא מכך תלמידינו מבינים בצורה עמוקה ומעמיקה את השפה הערבית על בוריה. תוך כדי לימוד הבסיס של השפה, אנחנו משלבים בצורה הרמונית גם תרגול אינטנסיבי של משפטים שימושיים ושיחות חולין, כדי להגיע למצב שבסיום הקורס התלמיד שולט בשפה הערבית.

זה אולי נשמע על פניו הרבה אבל למעשה ללמוד ערבית מעולם לא היה פשוט ומהנה כל כך. הרעיון מאחורי המתודולוגיה שלנו הוא שרק בעזרת שימוש תדיר בשפה והפיכתה לנוכחת בחיי התלמיד בצורה קבועה אפשר באמת ללמוד את השפה הערבית כהווייתה. הדגש אצלנו במדרשה לערבית וביטחון הוא בראש וראשונה על הדרך. מניסיוננו הרב ביותר מ – 20 שנות לימוד השפה הערבית אנחנו כבר יודעים שרק כך התוצאות אכן יגיעו.

ללמוד ערבית בכיף - המדרשה לערבית

למה לי ללמוד ערבית?

  • שבירת מחסומים – זה אולי נשמע כמו פתרון פשטני, אבל אחת הדרכים הטובות ביותר לפתח הבנה והזדהות בין אנשים שונים זה לאפשר להם לתקשר זה עם זה בצורה ישירה. העובדה שמרבית הישראלים לא מדברים ערבית מקשה עד מאוד על בניית שיח והבנה ולכן אנחנו מאמינים כי על כל הישראלים ללמוד לדבר ערבית וכי רק כך נוכל לחזק את הקשר בין כל תושבי המדינה ושכנינו.
  • הזדמנויות בלתי נגמרות – בכ – 25 מדינות ברחבי העולם השפה הרשמית היא ערבית ומעבר לכך יש יותר מ – 466 מיליון בני אדם שמדברים ערבית כשפת אם. לא משנה אם אתם רוצים לטייל בעולם או לפתח קריירה ייחודית, ידיעת השפה הערבית תסייע לכם לבסס את עצמכם בעוד מדינות ולמעשה בעזרת שילוב של ערבית כמעט כל העולם יעמוד לרגליכם. כידוע לאחרונה מדינת ישראל חתמה על הסכמי סחר עם מדינות המפרץ ואנשי עסקים רבים יכולים להרוויח מללמוד ערבית, שבאמצעותה יתאפשר להם לעשות שם עסקים.
  • חיבור אל הארץ – אמרנו קודם שבערך 20 אחוז מתושבי המדינה שלנו הם דוברי ערבית, אך מעבר לכך השפה הערבית הינה חלק מהתרבות וההיסטוריה המקומית כאן בארץ ישראל. לימוד השפה הערבית מחבר הלכה למעשה לא רק ביננו לבין האזרחים השונים מאתנו שחיים פה, אלא מסייע לנו להתחבר בעצמנו להיסטוריה ולמקום שבו אנו חיים על ידי כך שנוכל להבין את העבר בצורה טובה יותר.
  • זה לא מורכב כמו שנדמה – השפה הערבית והשפה העברית דומות מאוד ושתיהן מוגדרות על ידי בלשנים כשפות שמיות אשר התפתחו מאותם השורשים. לכן למי שיודע כבר לדבר עברית השפה הראשונה שיהיה לו קל ללמוד תהיה ערבית ויהיה לו יתרון בלימודי הערבית בהשוואה למי שלא מדבר עברית. לאחר שתדעו לדבר ערבית לימוד הקריאה והכתיבה בערבית יהיה מהיר וקל מאוד באמצעות סדנת קריאה וכתיבה אותה פיתחנו ומוכיחה את עצמו שוב ושוב .
לומדים ערבית עם שחקן פאודה
ללמוד ערבית על הסט עם פאודה

גאים לשתף ש"המדרשה לערבית וביטחון" נבחרה ללוות וללמד ערבית את שחקני הסדרה "פאודה" עונה 4 [צילומים מהסט]

 

הקורסים ללימוד ערבית של המדרשה לערבית וביטחון

כפי שאמרנו קודם לכן, המטרה שלנו היא שלימודי הערבית יהיו מונגשים לכלל תושבי ישראל אשר לא מדברים ערבית ולכן בנינו מגוון קורסים אשר מתאימים לכל אחת ואחד על פי הצרכים האישיים שלו. כל הקורסים שלנו מושתתים על אותם העקרונות והמתודולוגיות, ומותאמים לאותו קהל יעד המגיע אליהם.

שם הקורסמשך הקורסלמי מתאים?היכן מתקיימים הלימודים
קורס ערבית אונליין15 מפגשים, 3 שעות כל מפגשכל מי שמעונייןבצורה מכוונת

קורס ערבית מדוברת

15 מפגשים, 3 שעות כל מפגש

לכל מי שמעוניין

תל אביב / באר שבע / ירושלים

קורס ערבית מבצעית

15 מפגשים, 3 שעות כל מפגש

אנשי מערכת הביטחון

תל אביב / ירושלים

קורס ערבית למודיעין

15 מפגשים, 3 שעות כל מפגש

אנשי מודיעין

תל אביב / ירושלים

קורס ערבית למתחילים

15 מפגשים, 3 שעות כל מפגש

לכל מי שמעוניין

תל אביב / ירושלים / באר שבע / חיפה

קורס ערבית מדוברת לאנשי עסקים

15 מפגשים, 3 שעות כל מפגש

אנשי עסקים

תל אביב / באר שבע / חיפה / ירושלים

קורס ערבית אינטנסיבי

15 מפגשים, 4 שעות כל מפגש

לכל מי שמעוניין

תל אביב

אז אם אתם רוצים ללמוד ערבית אל תמתינו יותר מידי וצרו אתנו קשר עוד היום. נשמח לעמוד לשירותכם בכל שאלה שיש לכם הקשורה למגוון הקורסים שלנו בערבית  – צרו קשר.

ללמוד ערבית על הסט - פאודה 4
ללמוד ערבית עם שחקני פאודה 4
ללמוד ערבית בכיף - מחזור נובמבר 2022 - המדרשה לערבית וביטחון
המידע מעניין אותך?
לפרטים נוספים מלאו את הטופס:
בוגרים מספרים עלינו

החוויה האישית שלי במדרשה הייתה מצוינת. זה התחיל מהאנשים, הצוות, המורים ועד לסדנאות ‏ולחומרי הלמידה. אני חושבת שזה יתאים לכל מי שרוצה ללמוד ערבית מדוברת בשיטה מאוד נגישה ‏ומאפשרת, וכמובן מי ששואף להכיר קצת יותר את ההיבטים השונים בעולם הביטחון ולהחכים. אלה היו ‏‏7 חודשים מרתקים, מלמדים, ומאתגרים שאפשרו לי אישית להגיע לתואר שלי בתחושה יותר שלמה ‏ומוכנה מבחינת הערבית

קורס מדהים, חוויתי, מעשיר בצורה מדויקת‎. ממליץ בחום לכל אחד ואחת שמעוניינים ללמוד ערבית ובפרט להגיע לעולם הביטחוני‎. מקום מעולה

יחס חם ואוהב, לימוד ערבית בשפה גבוהה ובזמן קצר‎. קורס רכזים שמשפיע על החשיבה גם במהלך היוםיום‎. וחוץ מזה פשוט נושאים מרתקים‎. ממליץ בחום‎.‎

דילוג לתוכן