לימוד ערבית למתחילים

לימודי ערבית למתחילים – המדרשה לערבית וביטחון

לימודי ערבית למתחילים מתאימים בצורה מושלמת לכל מי שמעוניין ללמוד ערבית ולהרחיב את אופקיו. בואו לקבל הצצה אל עולם מרתק ועשיר, להיסטוריה ענפה ולתרבות ששורשיה הולכים אחורה אלפי שנים. בלימודי הערבית למתחילים של המדרשה לערבית וביטחון תקבלו את כל הכלים להבנת השפה הערבית, אשר יאפשרו לכם להתחיל ולתקשר עם אנשים רבים מסביב לעולם.

במדינת ישראל השפה הרשמית היא אומנם עברית, אך לשפה הערבית יש מעמד ייחודי כיוון שקרוב ל – 20% מהאוכלוסייה מדברת שפה זו כשפת אם. אי ידיעת השפה הערבית אומרת הלכה למעשה כי אנחנו לא יכולים לתקשר עם בערך 2 מיליון בני אדם שחיים סביבנו באותה המדינה, וזה עוד בלי שנזכיר את שכנינו למזרח התיכון שרובם ככולם דוברים ערבית.

לימוד ערבית למתחילים – למה אני צריך את זה?

ידיעת השפה הערבית היא מפתח הכניסה לעולם. יותר מ – 375 מיליון בני אדם, מיותר מ – 20 מדינות, דוברים ערבית כשפת אם ומרביתם חיים באזורינו. רק לאחרונה נחתמו הסכמי אברהם אשר פתחו את התיירות ואת העסקים בין ישראל לכמה מדינות ערביות, בראשן איחוד האמירויות ומרוקו, מה שאומר שלמי שדובר ערבית יש יתרון באותם יעדים על פני אלו שלא מדברים את השפה.

אבל לימודי ערבית למתחילים לא חשובים רק כדי שנוכל לטייל בעולם או לעשות עסקים במדינות המפרץ, לימודי ערבית חשובים בראש ובראשונה כי זה המפתח לדו הקיום שכולנו מייחלים לו. רק כאשר שני אנשים יכולים לשוחח זה עם זה בשפה משותפת, ובאמת להבין מה שהשני אומר, הם יכולים לראות כי השד לא נורא כל כך וכי בצד השני נמצאים בני אדם שרוצים את אותו הדבר כמונו. בנוסף, לימודי הערבית מחזקים את הקשר שלנו לארצנו ובאופן כללי מדובר על נכס שיכול לתרום רבות.

קורס לימודי הערבית למתחילים של המדרשה לערבית וביטחון

 המדרשה לערבית וביטחון הוקמה כדי לאפשר לכל מי שחפץ בכך לדעת את השפה הערבית. בצוות ההוראה וההקמה של המדרשה אפשר למצוא את המומחים הגדולים ביותר לערבית ולמזרח התיכון. כדי להנגיש את התוכן של לימודי הערבית למתחילים בצורה שתאפשר הבנה משמעותית של החומר, הצוות שלנו מנה את מיטב מומחי התוכן בפעילות מבצעית חשאית, בניית פרופילים וכמובן חקר השפה והמזרח התיכון.

כל המורים והמרצים שלנו הם דוברי ערבית ברמת שפת אם והם מגיעים עם ניסיון עשיר בהדרכה. אבל זה שהמורים הם מומחים לא מבטיח כי בסופו של יום התלמיד יבין ערבית. הסוד של קורס לימודי הערבית למתחילים שלנו טמון במתודולוגיה הייחודית שלנו, המבוססת על הספר “לדבר בגובה העיניים”. ספר הלימוד הזה, אשר חובר על ידי מנכ”ל המדרשה – מר רונן דוד, מציע גישה ייחודית וקפדנית ללימודי ערבית למתחילים. הגישה הזו דוגלת בהטמעת הערבית כחלק אינטגרלי מחיי התלמיד ועל ידי כך מביאה לתוצאות איכותיות.

מה לומדים בקורס לימודי ערבית למתחילים

  • ערבית מדוברת לעומת ערבית ספרותית – קורס לימודי הערבית למתחילים שלנו מציע הבנה מלאה של ההבדלים בין הערבית המדוברת לערבית הספרותית. במהלך הקורס נצלול אל נקודת השבר בין הערבית המדוברת לספרותית, נבין מה זה אומר דיגלוסיה בשפה הערבית (ازدواجية اللغة العربية) ונקבל את היסודות שיעזרו לנו להבין דיאלקטים וניבים שונים של ערבית.
  • אוצר מילים – הבסיס להבנת שפה הוא רכישה של אוצר מילים עשיר ומגוון. במדרשה לערבית וביטחון תלמדו לאורך קורס לימודי הערבית למתחילים אוצר מילים עשיר מלא בביטויים, סלנג, פתגמים וכל מה שצריך כדי להתחיל ולבסס את ידיעת השפה הערבית.
  • תחביר ודקדוק – מובן שלא נוכל להספיק בלימודי הערבית למתחילים לעבור על כל חוקי התחביר והדקדוק של כלל הדיאלקטים השונים, אך לאורך הקורס נתמקד בהבנת הערבית המדוברת בישראל – בעיקר הערבית הפלשתינאית, הערבית הירושלמית, הערבית הנצרתית והערבית הבדואית.
  • חיזוק יכולות דיבור – הבנת השפה היא לא רק קריאה וכתיבה, חלק בלתי נפרד מידיעת השפה היא היכולת לדבר אותה בצורה ראויה ומובנת. לאורך לימודי הערבית למתחילים נחזק את הדיקציה ונלמד כיצד יש לבטא את העיצורים והדגשים הייחודיים לשפה הערבית. בהקשר זה שווה לציין כי ידיעת עברית בהחלט מסייעת ליכולת הדיבור בערבית, אך אי אינה ערובה לדיבור שוטף כמו תרגול.
  • הבנה של האזור – ציינו קודם לכן כי מדינת ישראל מוקפת במדינות דוברות ערבית. ידיעת השפה הערבית תעזור לנו להבין את הסיטואציה באזורנו בצורה טובה יותר, בעיקר כי היא תעזור לנו לראות עוד צדדים של התמונה ולהעמיק את ההכרות שלנו עם דעות ומחשבות שלא היינו נחשפים אליהם בלי ידיעת השפה. לאורך קורס לימודי הערבית למתחילים נלמד גם על הגאופוליטיקה של אזורנו ונכיר את הצדדים השונים ששותפים למשחק השח שנקרא המזרח התיכון.
  • העשרה ופעילויות אינטואיטיביות – מניסיוננו בלימודי ערבית הבנו כי אי אפשר ללמוד שפה רק מישיבה בכיתה. כדי להצליח ולהבין את השפה בצורה אינטימית ובאמת להפנים את החומר הנלמד, יש צורך בפעילויות נוספות שיהפכו את הערבית לחלק בלתי נפרד מחיי היום יום של התלמיד. כדי לעשות זאת אנחנו משתמשים בסרטים דוברי ערבית, מוסיקה ערבית ואפילו צפייה בתוכניות כמו “Arab Idol“.

לפרטים נוספים על לימודי ערבית למתחילים, או על שאר הקורסים הייחודיים שלנו במדרשה לערבית וביטחון – צרו קשר.

לימוד ערבית למתחילים - המדרשה
המידע מעניין אותך?
לפרטים נוספים מלאו את הטופס:
דילוג לתוכן