לימודי ערבית מדוברת

לימודי ערבית מדוברת – המדרשה לערבית וביטחון

המדרשה לערבית וביטחון מציעה את קורס “לימודי ערבית מדוברת” האיכותי ביותר בישראל. המטרה הראשונה של הקמת המדרשה לערבית הייתה כדי לספק הכשרה איכותית בערבית בעבור מערכת הביטחון, אך כיום אנחנו מציעים לימודי ערבית לכל החפץ בכך מתוך אמונה כי ידיעת הערבית היא ערך לאומי בעל חשיבות תרבותית, כלכלית וכמובן שגם ביטחונית.

צוות המורים שלנו מורכב מאנשי מקצוע מנוסים שכבר למעלה מ – 25 שנה מתעסקים בלימודי ערבית. חלק הארי מהצוות שלנו מגיע מעולם הביטחון ומילא בעבורו תפקידים בכירים במשרד ראש הממשלה ושאר עמדות מפתח במערכת הביטחון. למרות הרצינות, אנחנו מאמינים כי לימודי ערבית מדוברת אפשריים רק כאשר הם מהנים וחווייתיים. פיתחנו שיטה ייחודית הלוקחת את משתתף הקורס יד ביד ומלווה אותו לאורך תהליך עד למצב שבו הוא מקבל בסיס טוב בשפה ודובר ערבית ברמה בסיסית.

צרו אתנו קשר עוד היום לקבלת פרטים נוספים על קורס “לימודי ערבית מדוברת” שלנו ועל מגוון הקורסים הנוספים שאנחנו מציעים במדרשה לערבית וביטחון.

לימודי ערבית מדוברת - המדרשה לערבית וביטחון

למה לבחור בערבית מדוברת?

לימודי ערבית מדוברת מאפשרים לך להתנהל ביום יום מול אנשים הדוברים את השפה. לעומת זאת הערבית הספרותית היא כזו אשר רבים אינם שולטים בה, בעיקר שלא האנשים מהמעמדות הנמוכים, ולפיכך היא לא מהווה אפשרות אמתית להבנה ויצירת קשרים עם דוברי ערבית. כדי להיות מסוגל לדבר עם בן אדם בגובה העיניים ובאמת להבין אותו ואת תרבותו, אנחנו צריכים להיות מסוגלים לדבר את אותה השפה שהוא מדבר וזה בדיוק מה שעושים בלימודי ערבית מדוברת.

בקורס ערבית מדוברת של המדרשה לערבית וביטחון תקבלו את היסודות האיכותיים ביותר כדי לדבר ערבית, אבל תקבלו גם העשרה נוספת כדי להכיר לעומק את התרבות והמנהגים. תוכלו להבדיל בין מבטאים ודיאלקטים ולדעת מי האדם שעומד מולכם. לא משנה אם אתם מתכננים קריירה בתחום המודיעין, אם אתם אנשי עסקים שמחפשים הזדמנויות עסקיות או סטודנטים סקרנים – כל אחד ואחת יכול להרוויח מלימודי ערבית מדוברת כי הדבר יפתח בפניו דלתות ואפשרויות, שנמצאות ממש מעבר לפינה ורק מכשול השפה מנע מהן מלהיפתח.

בכדי להביא את השפה המופלאה הזו לישראלים רבים אנחנו מציעים מגוון של קורסים ייחודיים ללימודי ערבית מדוברת. לקורסים שלנו >>>

לימודי ערבית מדוברת - בצילומי הסדרה פאודה
מלמדים ערבית את שחקני פאודה

גאים לשתף ש"המדרשה לערבית וביטחון" נבחרה ללוות וללמד ערבית את שחקני הסדרה "פאודה" עונה 4 [צילומים מהסט]

מה ההבדל בין לימודי ערבית מדוברת לערבית ספרותית?

השפה הערבית היא שפה ייחודית והיא בין השפות הבודדות בעולם שבהן מתקיים מצב אשר נקרא – דיגלוסיה. הדיגלוסיה היא למעשה מצב לשוני-חברתי, שבו יש פער בין השפה המדוברת לזו הכתובה. כדי שיתקיים מצב כזה, צריך שההבדלים בין הכתיבה לדיבור יהיו גדולים ומשמעותיים עד כדי כך, שדוברי השפה ייאלצו ללמוד את הצורה הכתובה. לא ניכנס כאן לרמה המיקרו הבלשנית, אבל נציין שמצב זה קיים גם בקנטונים בשוויץ וגם ביידיש.

בשפה הערבית ההבדל בין הערבית המדוברת לערבית הספרותית מתבטא בכך שהערבית הספרותית היא מערכת אחת קבועה עם כללי דקדוק והגיה ברורים. זוהי למעשה השפה המחברת בין כל מדינות ערב ובה נכתב הקוראן. בעבר הערבית הספרותית אף שימשה כאחד הגורמים לעליית תנועת “התעוררות הלאומיות הערבית”, שדגלה בפאן-ערביות ככלי מאחד בין מדינות ערב השונות.

לעומת זאת, ערבית מדוברת משתנה ממדינה למדינה ולעיתים יכול להיות שוני באזורים שונים בתוך אותה המדינה. לימודי ערבית מדוברת מאפשרים לנו להבין את הניואנסים השונים בין הערבית של אנשי הכפר לבין הערבית של השכבות העליונות. אומנם אין לערבית המדוברת כללים נוקשים כמו שיש לזו הספרותית, אך בעזרת לימודי ערבית מדוברת אפשר ללמוד את ההבדלים השונים ולהיחשף ללהגים ואקצנטים שונים.

הדיאלקטים בערבית המדוברת

החלוקה הרשמית של השפה הערבית מגדירה שלוש קבוצות: הערבית הספרותית (לעיתים נקראת גם – Quranic), הערבית המודרנית (יש המגדירים אותה כ”ערבית אמצעית”) והערבית המדוברת (Colloquial). אך לא נגזים אם נגיד, שלמעשה יש יותר מ – 25 דיאלקטים שונים של ערבית מדוברת ברחבי העולם. בלימודי ערבית מדוברת הדגש הוא על הכרה של כמה שיותר דיאלקטים שונים, תוך כדי מתן תשומת לב לדיאלקטים הבולטים באזורנו.

מדינהאוכלוסייההדיאלקטים המדוברים במדינה
מצריים97,553,151מצרי וסודני
סוריה18,188,464עיראקי לבנטיני
ירדן9,702,353לבנטיני
לבנון6,082,357לבנטיני
הרשות הפלשתינאית4,920,724לבנטיני
איחוד האמירויות9,400,145מפרצי
ישראל1,500,000לבנטיני

חשוב להגיד כי בתוך הדיאלקטים השונים קיימים תתי דיאלקטים וכך למשל בארץ ישראל מדברים ערבית פלשתינאית, בדואית, דרוזית ויש כאלו המגדירים דיאלקטים שונים המדוברים בין יהודים יוצאי מדינות ערב כדיאלקטים בפני עצמם כמו ברברית.

לימודי ערבית מדוברת עם המדרשה לערבית וביטחון - על הסט עם הצוות של פאודה
לימודי ערבית מדוברת - במהלך צילומי פאודה על הסט
לימודי ערבית מדוברת - זוג לומד בקורס ערבית
המידע מעניין אותך?
לפרטים נוספים מלאו את הטופס:
לימודי-ערבית-מדוברת-מחזור-נובמבר-המדרשה-לערבית

שאלות ותשובות על לימודי ערבית מדוברת

בסוף 15 מפגשים מגיעים לרמה טובה של דיבור והבנה. במהלך הקורס לומדים מעל 1000 מילים חדשות, 300 משפטים שימושיים, פתגמים שימושיים, סימולציות שיחה, כללים דקדוקיים ומתרגלים בניית מעל 300 משפטים מעברית לערבית. מוזמנים לקרוא את ההמלצות עלינו כאן באתר ובגוגל.

צוות המרצים והמורים במדרשה לערבית וביטחון מורכב מיוצאי משרד ראש הממשלה ומערכת הביטחון, אשר כל אחת ואחד מהם הינו מומחה בתחומו, כולם ביחד פועלים להכשיר את חניכי המדרשה לרמה הגבוהה ביותר.  מוזמנים לקרוא עוד באודות באתר

אין צורך לדעת ערבית לפני תחילת הקורס. אצלנו לימודי הערבית מתחילים מהבסיס, שבו אנחנו מתחילים בלימוד האותיות בערבית והגייתם, תנועות ארוכות ודגש ועוד נושאים – ממש מתחילים מהבסיס. מוזמנים לקרוא את ההמלצות עלינו בגוגל ובאתר.

המדרשה - לימודי ערבית מדוברת - לערבית וביטחון
בוגרים מספרים עלינו

מורים מהטובים בתחום , יחס אישי לכל תלמיד וזמינות בכל שעה, קיבלנו מעבר למה שהתחייבו , ‏רכשנו כלים לחיים ולתפקידים, ערבית ברמה טובה מאוד ואין ספור חוויות ותכנים שלא נראו בשום מקום

הכי טובים שיש! המדרשה זה לקבל את כל הכלים החשובים במקום אחד‎ מומלץ בחום

מורים מצוינים , מורי דרך לקורס להבנת הערבית ואופייה ואף גם לחיים ממליץ בחום‎ .‎

דילוג לתוכן