לימוד השפה הערבית

לימוד השפה הערבית – המדרשה לערבית וביטחון

4% מאוכלוסיית העולם מדברת ערבית. עם מעל 20 מדינות ערב במזרח התיכון, צפון אפריקה ואסיה  ועוד מיליונים רבים דוברי ערבית שאינם במדינות ערב, למעשה, כ-466 מיליון בני אדם ברחבי העולם דוברים את השפה הערבית. אבל אם נתעלם לרגע מהעולם ונסתכל מה קורה אצלנו, אז האחוזים גבוהים יותר ועומדים על 18% שהם כמיליון וחצי אזרחים ישראלים שמדברים ערבית כשפת אם. האם אי פעם חשבנו לדבר את השפה הערבית? עד כמה זה יכול לפתוח  לנו עולמות והזדמנויות עסקיות?  במדרשה לערבית וביטחון, אנחנו יכולים לומר בגאווה שזה מצליח! קראו את ביקורות הבוגרים שלנו!

בשביל מה להשקיע בלימודי השפה ערבית?

אנחנו חיים במדינה דו לשונית והמצב בפועל הוא שהשפה השנייה של מרביתנו היא אנגלית. כמובן שאנחנו מבינים את החשיבות בלדעת אנגלית ברמה טובה, אבל כאזרחי המזרח התיכון אנחנו לא יכולים להתעלם מהצורך בלימודי השפה הערבית. האספקט הראשון שבגינו חשוב, שנדע ערבית הוא הבסיסי ביותר – כדי שנוכל לשוחח זה עם זה ולהכיר את האנשים ואת התרבויות החיים יחד אתנו במדינת ישראל.

הבנה משותפת והיכולת לשוחח איש עם רעהו הם מאבני היסוד של שגשוג ושלום. לימודי השפה הערבית מסוגלים לבדם להניע ולחזק את הקשרים ושיתופי הפעולה בין יהודים לערבים, אך גם אם לא נאמין בעתיד ורוד – לימודי ערבית יכולים להעשיר את התרבות והשפה שלנו ולסייע לנו בדברים רבים לאורך חיינו.

לימודי ערבית מדוברת אומנם דורשים השקעה, אך כיוון שישנן גם הרבה נקודות השקה בין השפה העברית לשפה הערבית, לדוברי העברית קל יותר ללמוד ערבית מאשר דוברי שפות אחרות. מה גם שהרבה משפטים ומילים מהערבית חדרו אל תוך העברית לאורך השנים כך, שההגייה והדיבור אינם זרים לאוזן של ישראלים.

עוד אספקט שאי אפשר להתעלם ממנו בכל הקשור ללימודי השפה הערבית הוא האספקט הביטחוני. כמדינה שלצערנו קמה וחיה על החרב, אנחנו חותרים תמיד ומייחלים לימים של שלום. ידיעת השפה והתרבות הערבית הם מאבני היסוד של קיומנו בארץ. במדינת ישראל קיימים גופים רבים, אשר מסתייעים בדוברי ערבית בנוסף לכל המעוניין בעבודה ביטחונית עם משמעות ועניין המציאות מחייבת אותו ללמוד ערבית על בוריה.

מה מיוחד בלימודי השפה הערבית במדרשה לערבית וביטחון

המדרשה לערבית וביטחון היא לא עוד בית ספר ללימודי שפות, אלא מדובר על בית ספר אשר הוקם על פי הקונספט של “האולפן לערבית“. מדובר על תפיסה חדשנית וייחודית אשר פותחה לאחר מלחמת ששת הימים בידי אנשי שב”כ ועוצבה כדי להתאים לימינו. צוות המורים שלנו ללימודי השפה הערבית מורכב כולו מיוצאי מערכת הביטחון, משרד ראש הממשלה, או יוצאי מדינות ערב. כל אחד ואחת מהמרצים שלנו הוא מומחה בתחומו עם יכולות מוכחות בהעברת הידע והטמעתו בצורה איכותית.

כדי להטמיע את לימודי השפה הערבית כחלק מהחיים של התלמידים אנחנו מציעים כל מיני רעיונות מקוריים שמסייעים לנו מאוד להיות מורגלים לשפה זו. המטרה שלנו היא שבסופו של כל קורס בוגרינו יוכלו לא רק לדבר בנוח ובקלות בשפה הערבית, אלא ישלטו בכל האספקטים הקשורים לשפה. החל בדיבור שוטף ושימוש בסלנג ועד היכולת לזהות להגים שונים ולדעת מהיכן המקור שלהם.

נוסף על מסלולי הכשרת רכזי מודיעין וקורסים בערבית מבצעית אשר משמשים גורמי ביטחון, אנחנו מציעים גם קורסים בערבית למתחילים ולכאלו שרק מעוניינים להרחיב את הידע שלהם ולא בהכרח מתכננים על קרירה צבאית או ביטחונית. גם בקורסים אלו אנו מעניקים את מלוא תשומת הלב והדגשים כדי להבטיח, שבוגרי הקורסים שלנו יסיימו את הקורס כשהם יודעים לדבר ולקרוא ערבית.

מה מכיל קורס לימודי השפה הערבית?

  • הכרות עם השפה הערבית
  • הבניית אוצר מילים וביטויים
  • פיתוח היכולת לנהל שיחות בערבית מדוברת
  • למידה של הדקדוק והחוקים של השפה הערבית
  • העשרה תרבותית בערבית
  • חיזוק דיקציה והגייה נכונה
  • התעמקות והבנת ההבדלים בערבית מדוברת
  • הכרות עם הגאופוליטיקה של אזורינו

 

למי מיועדים לימודי השפה הערבית?

במדרשה לערבית וביטחון תמצאו סטודנטיות וסטודנטים המגיעים מסיבות שונות ומגוונות. בזכות היתרון שלנו בהיכרות מעמיקה עם עולם הביטחון, חלק מהקורסים אצלנו הינם ייחודיים ואין כמותם באף גוף אזרחי אחר והם מיועדים באופן ספציפי לצרכי הכשרה מבצעית ומודיעינית. מדובר על קורסים המותאמים לצורכי המערכות והיחידות השונות בין אם המבצעית ובין אם המודיעינית, אך מעבר לקורסים האלו יש לנו עוד הרבה קורסים שמתאימים לכל אחד ואחת.

אנשי עסקים אשר מעוניינים לפתוח את העסק שלהם אל העולם הערבי מוזמנים להצטרף לקורס הערבית המדוברת לאנשי עסקים אותו בנינו במיוחד לצורך זה. מדובר על קורס בלעדי אשר יעניק לכם לא רק את כישורי השפה הנדרשים לצרכי ביצוע עסקאות, אלא בנוסף על כך תלמדו גם את הקודים החברתיים בעולם הערבי וכיצד עושים עסקים במדינות הערביות השונות. כמו כן אנחנו מציעים גם קורסים מעמיקים ללימודי ערבית מדוברת עבור כל החפץ בכך.

צרו אתנו קשר עוד היום לקבלת פרטים מלאים על הקורסים שלנו ללימודי השפה הערבית.

לימוד השפה הערבית - המדרשה
המידע מעניין אותך?
לפרטים נוספים מלאו את הטופס:
דילוג לתוכן