לימודי ערבית אונליין

לימודי ערבית אונליין במדרשה לערבית וביטחון

אנחנו חיים היום בעולם קצת משוגע, שנדמה כאילו אין לו גבולות. האינטרנט מביא אלינו לכף היד את כל העולם ומי שממש רוצה יכול פשוט לעלות על מטוס ולהגיע לכל מקום בעולם. אנחנו במדרשה לערבית מאמינים שלימודי ערבית צריכים להיות נוחים ומתאימים לעולם בו אנחנו חיים ולכן אנחנו מציעים לימודי ערבית במתכונת שונה וייחודית – באונליין.

יש הרבה אפשרויות ללמוד ערבית כיום והמון אנשים בוחרים ללמוד באמצעות אפליקציות או קורסים מקוונים חינמיים. אבל הבעיה עם כל האפשרויות האלו היא שהן מביאות אותנו רק עד למקום מסוים ולא יותר מכך כי הכל תלוי ברמת ההשקעה והעומק של הקורס. אצלנו, במדרשה לערבית וביטחון, קורס האונליין הייעודי שלנו ללימודי ערבית נבנה על בסיס קורס הערבית המדוברת שלנו במדרשה לערבית וביטחון, שהוכתר לא פעם כאחד מהקורסים הטובים ללימוד ערבית כך שללא ספק אתם הולכים להצליח!

מה ההבדל בין לימודי האונליין ללימודים הפרונטליים?

למעשה כמעט ואין ההבדל וזו בדיוק הייתה מטרתנו, שתקבלו קורס עד אליכם הביתה שמשתווה ברמתו לקורסים שלנו במדרשה הידועים ברמתם ובאיכותם. באופן עקרוני אנחנו מאמינים כי הדרך היעילה והטובה ביותר ללמוד שפה, או כל דבר, היא באמצעות מפגשים פיזיים שבהם אפשר ללמוד הרבה יותר מאשר את החומר הלימודי. מפגשים פיזיים הם פתח לשבירת מחסומים בין אנשים ובעזרת השילוב של השפה, מחוות הגוף ושילוב של עזרים אודיו ויזואליים אנחנו מצליחים להתחבר לנושא הלימודי ברמה עמוקה יותר. בפיתוח קורס האונליין שלנו ללימודי ערבית עמלנו רבות על הניסיון להביא את החוויה הייחודית של לימודי הערבית גם אל המחשב, אליכם.

בעזרת התבססות על ספר הלימוד הייחודי שלנו, “לדבר בגובה העיניים”, הצלחנו להביא את לימודי הערבית דרך המחשב לגבהים חדשים המאפשרים לכל תלמידה ותלמיד להבין באמת ובתמים את השפה הערבית. על ידי שילוב של תכנים אינטואיטיביים אנחנו מסייעים לשפה לחדור פנימה ובאמת לתקוע שורשים. אנחנו יכולים לומר בפה מלא שחווית הקורס גם בדיגיטל והשילוב היצירתי והטכנולוגי שנוצר הוא מהמרשימים והמתקדמים בתחום לימודי הערבים המקוונת בארץ.

לימודי ערבית אונליין הם קלים ונוחים, הם לא דורשים מהתלמיד או התלמידה להגיע לשום מקום ולמעשה מלבד ההשקעה וההכנות הנדרשות בכל קורס לימודי אין שום דבר נוסף שצריך לעשות, רק לעקוב אחר ההוראות ולהתקדם בקצב שלכם צעד אחרי צעד.

קורס ערבית אונליין עם השחקנים של פאודה
לומדים ערבית עם צוות שחקני פאודה

גאים לשתף ש"המדרשה לערבית וביטחון" נבחרה ללוות וללמד ערבית את שחקני הסדרה "פאודה" עונה 4 [צילומים מהסט]

 

מבנה קורס האונליין

את המדרשה לערבית וביטחון הקימו יוצאי שירות הביטחון הכללי שראו מקרוב כיצד הבנת השפה הערבית מסייעת ומחזקת את מדינת ישראל. אומנם בתחילת הדרך לא הצענו את האפשרות ללמוד ערבית אונליין, אך בעקבות הביקוש הגובר וההבנה כי כך נוכל להגיע לקהלים חדשים החלטנו להקים מסלול לימוד ייחודי לאונליין. בבסיס התוכנית שלנו ללמוד ערבית עומדים ההיבטים הביטחוניים של לימודי השפה הערבית, אך בנוסף לכך אנחנו מאמינים בלב שלם כי רק אם נוכל לדבר זה את שפתו של השני נוכל להגיע לחיים משותפים ולדו קיום. האמונה הזו היא שעומדת מאחורי הקורסים שלנו והאמונה הזו היא שמחזיקה אותנו כי אנחנו יודעים שבסופו של דבר חיבורים אנושיים אפשריים רק כשהחומות נשברות.

במסגרת המסלול ללימודי ערבית אונליין נלמד את הבסיס של השפה הערבית, השיעורים הראשונים מתמקדים באבני הבסיס של השפה הערבית המדוברת בשלב הראשון אנחנו לומדים כיצד להגות את האותיות וכיצד לבצע הטיות של שם עצם ובניית משפטים בסיסיים. לצד זאת אנחנו משלבים הבניית אוצר מילים באמצעות קטעי העשרה ויזואליים ושילוב של פתגמים מוכרים מחיי היום יום. בדומה לקורסים הפרונטליים שלנו, גם בקורס האונליין שלנו אנחנו לא מתבססים על ידע מוקדם בערבית.

השלב הראשוני מרכיב כשני שליש מאורכו של קורס הערבית המקוון שלנו והוא שלב מהותי כדי להבין את שאר השלבים. צוות המורים שלנו זמין בעבור התלמידים לאורך כל הקורס כדי להיות להם לעזר בתהליך הלמידה. השיעורים עצמם, כמו גם התדרוכים הפרטניים, מתקיימים בערבית בלבד וזאת כדי לבסס את כישורי השפה ולאפשר למורה לתקן באופן פרטני כל אחד ואחת מהתלמידים. בהגיענו לשלב השני של הקורס כל התלמידים כבר מסוגלים לקרוא ערבית ולהבין שיחות פשוטות, זה השלב שאנחנו מגבירים את המנועים ועוברים לשלב התרגול האינטנסיבי.

בשלב התרגול האינטנסיבי הנושאים שנידונים נעשים מורכבים עוד יותר. כדי לסגל את התלמידים לזיהוי של מבטאים ודיאלקטים שונים הקיימים בשפה הערבית המדוברת, אנחנו משלבים בחלק זה קטעי וידאו וסאונד מרחבי העולם הערבי וכך מאפשרים לתלמידים להיחשף גם לערבית מדוברת שלא בהכרח נמצאת במחוזותינו. לקראת השלב המסיים של הקורס התלמידים כבר מגיעים לרמת שליטה בסיסית בערבית מדוברת וביכולתם להתמודד עם שיחות חולין מזדמנות. כדי להוכיח זאת אנחנו מעודדים את תלמידנו לצאת לרחוב ולשוחח עם אנשים בערבית ולהתאמן על השפה שלהם גם מחוץ לזירה הווירטואלית והמוגנת שלנו.

לימודי הערבית באונליין שאנחנו מציעים הם המקיפים ביותר בארץ ואנחנו בית הספר היחידי לערבית שמציע קורסים ייעודיים גם למי שמעוניין ללמוד ערבית וגם למי שמעוניין להתמקצע באגף המודיעין. כדי להצליח ולהחדיר את שורשי השפה הערבית בתלמידנו פיתחנו שיטות ייחודיות ומהנות אשר הופכות את הערבית לחלק בלתי נפרד מחיי הסטודנט ובראשן את הקורס ללימודי ערבית באונליין. על ידי שילוב מתודי של שירים בערבית, סרטונים, הכרת פתגמים ידועים ועוד אנחנו מצליחים להראות את היופי ואת הקסם שיש לשפה הערבית וגם להרחיב את אוצר המילים ואת היכולת לזהות מבטאים ודיאלקטים שונים.

למי מתאים ללמוד ערבית באונליין?

לימודי הערבית באונליין מתאימים לכל אחת ואחד. אם אתם מעוניינים ללמוד לדבר ולהבין ערבית ואם אתם מעוניינים לשלוט בערבית על בוריה ואין לכם את היכולת להגיע אלינו פיסית למפגשים – קורס האונליין שלנו הוא בדיוק בשבילכם הן ברמה והן באיכות הנדרשת כך שבסיום קורס האונליין כבר תוכלו לדבר ערבית ולהבין ערבית באופן שוטף.

מגוון הקורסים הרחב שלנו מתאים לאלו המתעניינים בשפה ובתרבות הערבית, לאלו המחפשים קריירה מקצועית במערכות הביטחוניות והממשלתיות, לאנשי עסקים המחפשים להרחיב ולבסס קשרים עסקיים במדינות ערב ולאנשים שרוצים ללמוד תחום חשוב, חדש ומעניין.

לימודי השפה הם לא רק ידע, הם נכס יקר ערך שאין לו תחליף וככאלו הם עשויים להתאים לכל מי שמחפש להעשיר את עצמו.

לימודי ערבית אונליין במדרשה לערבית וביטחון
המידע מעניין אותך?
לפרטים נוספים מלאו את הטופס:
דילוג לתוכן