קורס ערבית אינטנסיבי

קורס ערבית אינטנסיבי מבית "המדרשה לערבית וביטחון"

רוצה לדעת ערבית ולא יודע מאיפה להתחיל? קורס ערבית אינטנסיבי מאפשר לכל אחד ואחת לדעת לדבר ערבית בתוך זמן קצר ובצורה חווייתית אשר מסייעת לכל העניין להיות כייפי. לא משנה מה המטרה לשמה אתם זקוקים ללמוד ערבית, בעזרת קורס הערבית האינטנסיבי הייחודי שלנו במדרשה לערבית וביטחון תוכלו להבין ולדבר ערבית בביטחון כבר בסיום הקורס.


מטרות הקורס
:

מתוך הבנה כי החיים במדינת ישראל מלווים באתגרים רבים ומגוונים ומתוך הצורך לבנות שיח ודיאלוג אנו יודעים ומאמינים כי הדרך היחידה להבנה הדדית היא היכולת לתקשר בשפתם של בני שיחנו ללא הגבלות ולא תיווך. מטרת הקורס היא הכרות מעמיקה עם השפה הערבית ופיתוח יכולות השיחה של משתתפי הקורס כך שיוכלו לנהל שיחה שוטפת בשפה הערבית בעצמם.


שיטת הלימוד:

את שיטות הלימוד הייחודיות שלנו פיתחנו והרחבנו לאורך השנים כדי שימשיכו להיות רלוונטיות לכל מחזור לימוד. בבסיס השיטה עומד ספרו של מנכ"ל המדרשה לערבית וביטחון, רונן דוד – "לדבר בגובה העיניים", אך במקביל אנחנו עומלים בכל עת לרענן את התכנים ואת השיטות השונות שבהן אנו משתמשים כדי להעביר את החומר הנלמד בצורה חווייתית ומאתגרת.

חלק מהקורס בנוי על שיטות הוראה פרונטליות, אך בשונה ממקומות אחרים אצלנו שיעורים אלו מועברים על ידי דוברי השפה והדיאלקט הספציפי הנלמד בקורס. התלמידים נדרשים להתמודד בכל שעור עם תכנים שונים, מה שמרחיב בעבורם את עולם התוכן והידע והכרת תחומים נוספים בשפה הערבית. על ידי הענקת משמעות לנושאים הנלמדים ולאו דוקא על ידי שינון החומר אנחנו מצליחים לגרום לכך, שהתלמידים חיים את הערבית לאורך משך הקורס דבר המאפשר להם להיות נינוחים יותר בשליטה בשפה.


תכנית הקורס:

 • לימוד כללי הדקדוק והשפה המדוברת, החל מהגיית האותיות, הניקוד, נטיית שם העצם, הריבוי, כינוי הקניין והרמז, היידוע, מילות יחס ושאלה, תנועת עזר וסמיכות, השלילה, בניין ראשון, כינויי מושא ישיר ועקיף, הבינוני, שמות הפעולה ושם הפועל, המספרים, ציון השעה והזמנים, הזוגי, הצבעים, שם המספר ועוד.
 • לימוד מעל ל 300 משפטים שימושיים, מגוונים ואקטואליים אשר נאספו מקרב דוברי השפה הערבית המקומית.
 • הקניית אוצר מילים רחב – מעל 1000 מילים, עדכני ושימושי, אשר ישולב באופן אקטיבי בלימוד.
 • לימוד ותרגול של 15 סימולציות שיחה שימושיות.
 • לימוד פתגמים, ביטויים ומטבעות לשון המשומשים בחיי היום יום ודרך השימוש בהם בזמן ובמקום הנכון.
 • העשרה ייחודית של תכני מדיה (סרטונים, שירים, בדיחות ועוד), אשר תיתן כלים מקצועיים ללימוד והעשרת התלמידים.
 • כחלק משיטת הלימוד יושם דגש רב על דיבור ויכולת הבנה/שמיעה.
 • שילוב רקע היסטורי ותרבותי אשר יוסיף להבנת השפה והחברה הערבית.
 • נתינת חומר רב ועשיר לתרגול ולהטמעה מחוץ למסגרת השיעור, במטרה לסייע בשינון והטמעת החומר הנלמד בקרב התלמידים.
 • מתן ליווי פדגוגי מחוץ לשעות וימי הלימודים.
 • קבלת הקלטות קוליות של כל החומר הנלמד החל מהחומר הדקדוקי, המשפטים, אוצר המילים, הפתגמים וסימולציות השיחה.
 • חומר הלימוד הנלמד בתוכנית ייחודי והינו כתוב ומנוקד בתעתיק עברי.

   

היקף הקורס:

 • 3 שבועות של לימוד ערבית מדוברת
 • 15 מפגשים יומיים של 4 שעות בכל מפגש (ראשון עד חמישי).

מה זה קורס ערבית אינטנסיבי?

אם נודה על האמת, קצב החיים המודרני הוא כל כך מהיר ואינטנסיבי שאנחנו לא באמת יכולים להתרכז לאורך זמן רב. קורס הערבית האינטנסיבי הגיע מהשטח, מצורך קיים של אנשים ללמוד ערבית אבל לעשות את זה במהירות. מרגע שהבנו כי יש אנשים שקורס לימודי הערבית למתחילים שלנו לא מספיק אינטנסיבי עבורם, החלטנו שאנחנו צריכים להציע קורס ערבית שיהיה יותר אינטנסיבי, מהיר וקצר וכך נולד הקורס המדובר.

קורס הערבית האינטנסיבי מהווה לימוד של קורס הערבית המדוברת עם מפגשים תכופים יותר. מדובר על קורס ייחודי אשר מלווה את התלמיד לאורך שלבי הבסיס של הבנת השפה הערבית, דרך חיזוק אוצר המילים שלו ומביא אותו למצב של ניהול שיחות בערבית מדוברת, וכל זה בפרק זמן של 3 שבועות בלבד.

עד כמה הקורס אפקטיבי?

לכאורה האפשרות של ללמוד ערבית במהירות נראית לא אידיאלית. בדרך כלל לתהליך ולזמן יש חשיבות מכרעת, שכן ככה לתלמיד יש זמן להתאמן ולתרגל את החומר הלימוד. אבל אצלנו במדרשה לערבית וביטחון הבנו כי דווקא בקורס הערבית האינטנסיבי חומר הלימוד טרי תמיד אצל הסטודנטים וכשמוסיפים לכך את שימוש בעזרים אודיו ויזואליים וחומרי לימוד ייחודיים וחווייתיים אפשר ללמוד ערבית במהירות וגם לשלוט בה. היתרון המובנה שלנו הישראלים נעוץ בכך שהשפות הערבית והעברית הן קרובות משפחה, לכן לדוברי עברית יש יתרון מסוים בהבנת הערבית ועל היתרון הזה בנינו את הקורס שלנו.

כיוון שהשפה הערבית לא זרה לאוזן הישראלית, ואפילו ישנם ביטויים ומילים שחדרו אל העברית מן הערבית, אנחנו משתמשים בקטעי וידאו, שירים וסרטים כדי להפוך את הערבית לחלק בלתי נפרד מחיי התלמיד. ברגע שהערבית נמצאת סביבנו בכל מקום ובכל זמן, יותר קל לנו לקלוט אותה ולהתחיל לשלוט בה. מחקרים מצאו כי למידה כיפית וחווייתית היא ערובה קוגניטיבית להפנמה מהירה יותר של חומר הלימוד ועל בסיס זה בנינו את הסילבוס הייחודי של קורס הערבית האינטנסיבית שלנו.

למי מתאים קורס ערבית אינטנסיבי?

 • אנשי עסקים – בשנים האחרונות העולם הערבי הולך ונפתח יותר לישראל ואפשר לראות את הדוגמה הבולטת ביותר בכל הנושא של הסכמי אברהם שנחתמו בין מדינת ישראל לכמה מדינות ערביות מובילות במזרח התיכון. אחת הסיבות העיקריות להסכמים אלו, ולכל התחממות היחסים באופן כללי, היא העובדה שמדינת ישראל נחשבת לאומת הסטארט אפ ושהרבה עסקים ישראלים יכולים לתרום רבות לפיתוח הכלכלה במדינות הערביות. אבל בעוד שמחסום השפה מהווה את מכשול הכניסה העיקרי, מחסום הזמן הפנוי של אנשי העסקים הוא המחסום הנוסף והלא פחות רלוונטי. קורס הערבית האינטנסיבי שלנו מותאם במיוחד לאנשי עסקים שרוצים לדעת ערבית כדי לעשות עסקים, אבל אין להם את הזמן ללמוד בצורה הרגילה.
 • אנשי מערכת הביטחון – אומנם יש לנו קורסים ייעודיים לאנשי מערכת הביטחון וכוחות המודיעין, אך הקורסים האלו מיועדים לאנשים שאין להם דבר וחצי בידיעת השפה הערבית. קורס הערבית האינטנסיבי מהווה כניסה מהירה וטובה בעבור עובדי מערכת הביטחון ומאפשר להם להתחיל ולעסוק בנושאים רגישים ומעניינים יותר בזכות העובדה שבסיום הקורס הם ידברו ערבית.
 • סטודנטים – השפה הערבית היא אחת השפות המדוברות בעולם, החמישית למעשה, ומעבר למדינות דוברות הערבית אפשר למצוא בכל מדינה על פני הגלובוס אנשים שמדברים ערבית. באופן עקרוני סטודנטים עסוקים בלימודיהם ובמבחנים, לצד העובדה שהם גם צריכים לעבוד כדי להתפרנס ולכן למרביתם אין מספיק זמן כדי ללמוד קורס ערבית מדוברת מעבר לקורס הבסיסי המוצע (אם מוצע) באוניברסיטה. הקורס שלנו מתאים לאותם סטודנטים ומאפשר להם להרחיב את אופקיהם ולהעשיר את ידיעותיהם בשפה ולהגדיל את סיכויי מציאת העבודה שלהם לאחר הלימודים.
 • גמלאים – לצערנו השפה הערבית לא נתפסת עדיין על ידי מערכת החינוך כשפה שיש ללמדה את כלל התלמידים וכך נוצר מצב שישראלים רבים לא מבינים בכלל ערבית, אף על פי ש – 20% מהישראלים דוברי ערבית כשפת אם. לגמלאים אומנם יש את הזמן להירשם ללימודי ערבית בקצב רגיל, אך האפשרות למרתון לימודי ערבית דווקא יכול לסייע לחדד את המוח ולסייע לפנסיונרים להרחיב את התחביבים ואת העיסוקים שלהם.

קורס הערבית האינטנסיבי שלנו אומנם נבנה בראש ובראשונה כדי להתאים לאנשים שזמנם דחוק, אך זה לא אומר כלל וכלל כי אנשים אחרים לא יכולים להרוויח מהקורס הזה גם כן. כל מי שמעוניין ללמוד ערבית מאפס, אבל לא רוצה להירשם לקורס שנפרס על פני 15 שבועות, יכול להירשם לקורס הערבית האינטנסיבי שלנו.

מדוע דווקא הקורס האינטנסיבי של "המדרשה לערבית וביטחון"

לשמחתנו הרבה בשנים האחרונות אפשר לראות ברחבי הארץ יותר ויותר בתי ספר ללימודי ערבית, כאשר חלקם הארי מציע קורסי ערבית אונליין. הייחוד שלנו במדרשה לערבית וביטחון נעוץ בראש וראשונה בסילבוס הרחב והמקיף שלנו ובמגוון קורסי הערבית אותם אנחנו מציעים זאת לצד מי שאנחנו.

את הרעיון הראשוני של להקים בית ספר ללימודי ערבית קיבלנו עוד לפני שהדבר היה נפוץ והחלטנו ליישם הלכה למעשה את עקרונות "האולפן לערבית" אשר נחשב בעיני מומחים ברחבי העולם כבית הספר הטוב ביותר ללימודי השפה הערבית. כמו באותו אולפן לערבית, גם אצלנו כל צוות המורים מורכב מדוברי ערבית כשפת אם וגם אצלנו התשתית והבסיס של השפה הוא החלק החשוב ביותר בתהליך. יחוד נוסף שלנו הוא ההחלטה לבסס את תכנית וחומר הלימוד שלנו על ספרו של מר רונן דוד – "לדבר בגובה העיניים", ספר לימוד שמביא גישה חדשנית ופשוטה ללמוד לדבר ערבית.

לפרטים נוספים על קורס ערבית אינטנסיבית, או על כל קורס ערבית אחרת שאנחנו מציעים, אתם מוזמנים ומוזמנות ליצור אתנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם בהסברים מפורטים ופרטים מלאים.

להרשמה לקורס
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

קורסים נוספים שיכולים לעניין אותך..

לשאלות והרשמה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

a

זמינים עבורך לכל שאלה