לימוד קריאה בערבית

תגידו את האמת, לא מעניין אתכם לקרוא מדי פעם עיתון בערבית ולדעת מה כתוב שם? לא סיקרן אתכם להיות מסוגלים לקרוא בערבית בקוראן? אז עם הקורס הייחודי שלנו ללימוד קריאה בערבית, שמתקיים במדרשה לערבית וביטחון אנחנו מבטיחים לכם שלא רק שזה אפשרי, אלא זה גם יהיה בעבורכם קורס חווייתי לגמרי!

המדרשה לערבית וביטחון היא המכללה המובילה בישראל ללימודי ערבית מדוברת. בעזרת שיטות פדגוגית ייחודיות והעמקה של תוכני העשרה, הסטודנטים שלנו מקבלים הצצה מעמיקה אל נבכי הערבית ולומדים לקרוא ולדבר אותה בצורה שוטפת. בעבורנו השפה הערבית היא נכס ואנחנו משוכנעים שכל אחד ואחת בארצנו חייב להיות מסוגל לתקשר בשפה זו ובדיוק לשם כך פתחנו את שערינו והרחבנו את היצע הקורסים שלנו:
קורס ערבית מדוברת >>>
קורס ערבית אונליין >>>
קורס ערבית אינטנסיבי >>>

 

לימוד קריאה בערבית - סיום קורס מחזור נובמבר 2022 - המדרשה לערבית וביטחון

לימוד קריאה בערבית: זה יכול להיות פשוט וקל

ממחקרים עולה כי לימוד שפה נוספת מסייע לפתח את היכולות הקוגניטיביות, משפר את הזיכרון ואת יכולות התקשורת וכי באופן כללי ככל שאדם דובר יותר שפות, כך מוחו מתפתח יותר. השפה הערבית היא אולי השפה הקרובה ביותר לעברית ויתרה מזאת דוברים אותה כ – 20% מהאזרחים במדינת ישראל. ידיעת השפה הערבית פותחת בפניך דלתות רבות ומאפשרת לך לתקשר בצורה איכותית יותר עם שכניך, אך גם לימוד קריאה בערבית פותח בפניך אפשרויות תעסוקה ותיירות רבות.

השפה הערבית היא השפה החמישית הכי מדוברת בעולם ובשנים האחרונות אנשי העסקים הערבים מחוזרים מאוד על ידי גורמים במערב ובין היתר מישראל. ידיעת השפה הערבית לא בהכרח תספיק כדי להרשים את אנשי העסקים האלו, אבל ללמוד לקרוא בערבית ולהיות מסוגל לתקשר איתם בכל צורה שהיא זה כבר משהו אחר. עולם העסקים הערבי הוא עולם שמושתת על קודים חברתיים רבים והיכולת לתקשר בצורה שוטפת חשובה להם מאוד כדי לבסס קשרי אמון. אי ידיעת השפה הערבית תערים מחסומים וקשיים על סיכויי הצלחתך בעולם העסקי כפי שנראה שהוא עומד להיות בעתיד הקרוב.

אבל ללמוד קריאה בערבית לא מאפשר רק לעשות עסקים או לטייל בעולם, למעשה ידיעת השפה הערבית על בוריה מאפשרת לנו הישראלים להכיר את המדינה שלנו בצורה טובה יותר. הערבים הם חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל, הם חיים בה ומקיפים אותה מכל צדדיה, העבר וההיסטוריה שלנו מלא בהשפעה ערבית ישירה ועקיפה. ככל שנדע יותר לקרוא בערבית נוכל יותר להכיר את העבר והמורשת שלנו ולחזק את הקשרים שלנו עם הארץ שאנחנו כל כך אוהבים.

לימוד קריאה בערבית - סיום נובמבר 2022 - המדרשה לערבית וביטחון

האם זה קל או קשה ללמוד לקרוא בערבית?

מחקר של אוניברסיטת חיפה ניסה לבדוק בדיוק את השאלה הזו – כמה קשה זה ללמוד לקרוא ערבית. המחקר השווה את לימוד הקריאה בערבית בין דוברי שפות שונות ומצא כי הצורה הגרפית של האותיות הערביות, וצורת הכתיבה שהינה מימין לשמאל מקשים על דוברי שפות כמו אנגלית ללמוד לקרוא בערבית. לעומת זאת המחקר גילה כי דווקא דוברי השפה העברית הם אלו שבעבורם לימודי הערבית הם הקלים ביותר, גם קריאה וגם דיבור.

כדי להקנות את כישורי קריאת הערבית השוטפת בצורה איכותית, פיתחנו שיטה ייחודית של לימוד קריאה בערבית שמשלבת בין חומרי עיון היסטוריים ועדכניים. השילוב של היסטוריה ותרבות פופולרית, לצד חדשות ואקטואליה, הופך את לימודי הערבית לחווייתיים יותר ובצורה כזו חומר הלימוד חודר עמוק לתודעה וגם נשאר שם. עוד דרך שבה אנחנו משתמשים היא על ידי כך שכל המורים שלנו הם דוברי ערבית כשפת אם והשעורים מתנהלים באופן שוטף בערבית מדוברת כדי להפוך את הצלילים ואת השפה לנוכחת יותר באוזני התלמידים.

מה מיוחד בקורס לימודי הקריאה בערבית של המדרשה לערבית וביטחון?

  • מצוינות – המדרשה לערבית וביטחון בנויה על תשתית פדגוגית הדומה לאולפן ללימודי לערבית שהוקם לאחר מלחמת ששת הימים. הסיבה שבחרנו דווקא בתשתית זאת היא פשוטה – באופן קבוע הוא נבחר כבית הספר הטוב בעולם ללימודי ערבית.
  • תוכנית לימודים ייחודית – מנכ”ל המדרשה לערבית וביטחון, מר רונן דוד, הוא מחבר הספר “לדבר בגובה העיניים”, שמהווה עוד אבן בבסיס תוכנית הלימודים שלנו. הספר מציע שיטה חדשנית ללימוד דיבור וקריאה בערבית על ידי חלוקה של הלימודים לשלושה חלקים והנגשת הטקסט בצורה של תרגום פונטי.
  • צוות ההוראה הטוב בישראל – כל המורים וצוות ההוראה שלנו הם כמובן דוברי ערבית כשפת אם, אך בנוסף לכך כל אחד מהם נחשב למומחה בתחומו ומרביתם מגיעים לאחר שמילאו תפקידים בכירים במערכת הביטחון או בעולם העסקי הקשורים לעולם הערבי.
  • מסיימים את הקורס ויודעים את החומר – הרבה בתי ספר ללימוד ערבית מציעים קורסים זולים ללימוד דיבור וקריאה בערבית, אבל הם אינם מוודאים שהתלמידים לומדים באמת. אנחנו במדרשה לערבית וביטחון מתחייבים בפני כל התלמידים שלנו שבסיום הקורס, אם הם ישקיעו כראוי, הם ידעו ערבית.
  • מגוון קורסים ייחודיים – את קורס לימוד הקריאה בערבית שלנו אפשר לשלב עם עוד קורסים נוספים כדי להעמיק את ידיעת השפה הערבית. מגוון הקורסים הייחודיים שלנו הוא מהגדולים בישראל והיחידי שמאפשר למידה מדויקת לפי תחומי עניין וכוונות עתידיות כמו – קורס ערבית לרכזי מבצעים ומודיעין, קורס ערבית לאנשי עסקים ועוד קורסים מפתיעים אחרים.
  • תהליך חווייתי – מניסיון אישי אנחנו יודעים שלמידה לא נקלטת אם היא נעשית מתוך לחץ ותחושה שחייבים לשנן את החומר. כדי שהתלמידים שלנו יוכלו באמת להפיק את המירב מהקורסים השונים שלנו, וביניהם קורס לימודי קריאה בערבית, אנחנו דואגים שכל התהליך יהיה כייפי וחווייתי ולא ירגיש כמו עוד משהו שחייבים לבצע.


רוצים ללמוד לקרוא בערבית? רוצים לדעת ערבית? צרו איתנו קשר עוד היום לקבלת פרטים נוספים על הקורסים שלנו במדרשה לערבית וביטחון.

לימוד קריאה בערבית -המדרשה לערבי וביטחון
המידע מעניין אותך?
לפרטים נוספים מלאו את הטופס:
דילוג לתוכן